Prevádzka

Prevádzka materskej školy je od 6,30 do 16,30 je dvojsmenná, v každej triede ju zabezpečujú dve kvalifikované učiteľky.
Učiteľka preberá deti ráno do 8,00. Zákonný zástupca môže odhlásiť dieťa zo stravy v prípade jeho neprítomnosti deň vopred do 14,00 (telefonicky alebo sms na tel.č. 0917336293 u vedúcej zariadenia školského stravovania).

Rodičia si môžu prevziať dieťa od učiteľky aj v čase pred odpočinkom od 12,00 do 12,30 a popoludní od 15,00 resp. podľa dohody s triednou učiteľkou.
Na prevzatie dieťaťa z materskej školy môže zákonný zástupca splnomocniť aj inú osobu na základe písomného splnomocnenia.
Denný program má časovo stanovené stravovanie detí (v jedálni sa deti stravujú spoločne).

•  8,40  – 9,00      desiata
• 11,40 – 12,10    obed
• 14,40 – 15,00    olovrant

Harmonogram denných aktivít:

- hry a činnosti podľa výberu detí, ranný kruh - spoločné diskutovanie, navrhovanie aktivít, zdravotné cvičenie

- dopoludňajšie cielené výchovno-vzdelávacie aktivity

- pobyt vonku

- obed a odpočinok

- popoludňajšie cielené výchovno-vzdelávacie aktivity

- krúžkové činnosti, hry a činnosti podľa výberu detí

Tieto činnosti sa počas dňa striedajú, opakujú. Medzi jednotlivými aktivitami majú deti vytvorený priestor pre fyziologické potreby, pitný program a hygienu. Pred pobytom vonku a po ňom, ako aj pred a po popoludňajšom odpočinku aj dostatočný priestor na prezliekanie.
Pri pobyte detí vonku je vytvorený maximálny časový priestor pre spontánny pohyb a hry na dvore.