Podmienky prijatia

Prijímanie detí do materskej školy

Do materskej školy sa prijímajú spravidla deti od troch do šesť rokov na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov a deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou.
Deti dvojročné sa do materskej školy prijímajú, ak to kapacita matereskej školy dovoľuje. Podmienkou prijatia dieťaťa je aj stupeň základov sebaobslužných činností (používanie WC, základy obliekania, stolovania, komunikácia s učiteľkou a pod. ). Žiadosti sa podávajú spravidla od 2.5. do 31.5. kalendárneho roka.
Prednostne sa prijímajú deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou, deti päťročné a deti štvorročné.
Pri nástupe do materskej školy si zákonný zástupca môže dohodnúť s riaditeľkou materskej školy adaptačný pobyt. Počas neho zostáva dieťa v materskej škole postupne na jednu, dve, tri až štyri hodiny. Podľa priebehu adaptácie sa rodič a triedne učiteľky dohodnú na poldennom/celodennom pobyte dieťaťa v materskej škole.