O nás

Materská škola MEDUŠKA je situovaná strede mesta, v uzavretom priestore s vlastným dvorom. Areál tvorí trávnatá plocha, umelá plocha z gumovej dlažby, zastrešené pieskovisko, šmykľavka so záhradnými domčekmi a lezeckou stenou, hojdačky, kolotoč, preliezky postavené z dreva s dopadovou plochou.

Materská škola bola postavená v roku 1897 na Hlavnej ulici, ako prvá materská škola vo Vrábľoch (vtedajšia Óvoda). V súčasnosti je dvojtriedne výchovno-vzdelávacie zariadenie s dvojsmennou prevádzkou.Okrem tried sa v nej nachádza spálňa, jedáleň s výdajnou kuchyňou a sociálne zariadenia. Je zaradená do projektu Zdravá škola. Samotný názov Meduška vznikol na základe zdravého stravovania sa detí, zaraďovania medových výrobkov do stravovacieho programu.

Výchovno-vzdelávacia činnosť sa uskutočňuje podľa Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách. V edukačnej činnosti počas dňa majú deti možnosť využívať interaktívne tabule a PC s rôznymi zaujímavými výukovými programami.

Prevádzka materskej školy je od 6,30 do 16,30.

Personálne obsadenie

riaditeľka:           Ľubica Striešková

učiteľky:              Iveta Botliková

Mgr. Kristína Danková

Bc.   Martina Kišová

školníčka:   Alžbeta Szabová

vedúca zariadenia školského stravovania: Gabriela Opoldová

pomocná kuchárka: Darina Šebeňová

Deti sú rozdelené do dvoch tried podľa veku.

1. trieda "Včeličky":  3 - 5 roč. deti

2. trieda " Včielky":   5 - 6 roč. deti